Przeprowadzki - jak się spakować?

Przeprowadzki dla wielu z nas są ogromnym wyzwaniem. Odpowiednie spakowanie może nam je jednak zdecydowanie ułatwić. Oto kilka wskazówek, które ułatwiają proces przeprowadzki. Czego potrzebujemy do przeprowadzki oraz jak zabezpieczać rzeczy - to wszystko znajdziecie w tym artykule! 

Przeprowadzki - jak się spakować? - detail image

Chyba nikt nie lubi się pakować, zwłaszcza w celu przeprowadzenia się. Powszechnie kojarzy się to ze stresem, gubieniem przedmiotów, trudnym wypakowaniem się. Jednak wbrew pozorom spakowanie się do przeprowadzki, nawet przeprowadzki zagranicznej może przebiec łatwo i przyjemnie. Wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować.

Pakownie do przeprowadzki - przygotowanie

Dobre przygotowanie się do pakowania to absolutna podstawa jeśli chcemy by cały proces przeprowadzki przebiegł szybko i bez komplikacji. Przede wszystkim musimy przygotować wszystko co będzie nam potrzebne do spakowania się. Czyli:

  • Kartony i pojemniki
  • Taśmę pakunkową
  • Folię stretch
  • Folię bąbelkową
  • Nóż/Nożyczki
  • Pisak permanentny
  • Wypełnienie do kartonów (mogą to być specjalne chrupki do pakowania, kawałki gąbki, a nawet szmaty)

Posiadając wszystkie przedmioty z tej listy możemy przystąpić do dalszego przygotowywania się do przeprowadzki. Bardzo dobrą metodą jest stworzenie planu działania. Powinny na nim znaleźć się takie rzeczy jak to w jakiej kolejności najlepiej pakować rzeczy, jaki czas planujemy przeznaczyć na spakowanie pojedynczego pomieszczenia. Bardzo częstym błędem jest próba spakowania wszystkiego naraz. Wcale nie musimy tak robić, duża część rzeczy może zostać przewieziona wcześniej, lub później, dlatego też warto rozłożyć pakowanie się w czasie. Dzięki temu ograniczymy zarówno swój stres jak i ilość zgubionych, lub źle zapakowanych rzeczy. Jeśli przygotujemy się we właściwy sposób to nawet najdalsza przeprowadzka zagraniczna okaże się dla nas naprawdę prosta.

Jak poprawnie się spakować?

Jeśli przygotowaliśmy wszystkie pojemniki, kartony i resztę rzeczy z powyższej listy oraz przygotowaliśmy plan pakowania się możemy rozpocząć usuwanie rzeczy z mieszkania i umieszczanie ich w kartonach. Pakowanie najlepiej wykonywać pomieszczeniami. Najpierw powinniśmy spakować wszystkie rzeczy bez których możemy się obyć. Nadmiar ubrań, większość naczyń, zabawki naszych dzieci, czy książki. To wszystko może zostać zapakowane nawet kilka dni przed właściwą przeprowadzką. Powinniśmy pozostawić sobie jedynie niezbędne minimum. Na sam koniec pakujemy i przewozimy najpotrzebniejsze rzeczy, karmę dla zwierząt, pieluchy małych dzieci i temu podobne.

W trakcie przeprowadzki wiele rzeczy może ulec uszkodzeniu dlatego też niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie naszego dobytku. W tym celu możemy skorzystać z wielu różnych rzeczy. Szkło, kryształy itd. najlepiej jest szczelnie owinąć folią bąbelkową i umieścić w pojemnikach tak, by nie miały one możliwości poruszania się. Ubrania możemy przewozić niemal w dowolny sposób, w przypadku garniturów i sukienek wieczorowych można skorzystać ze specjalnych futerałów umożliwiających przewiezienie ich bez gniecenia materiału.

Bardzo często popełnianym błędem jest umieszczanie książek w kartonach „na siłę”. Skutkuje to jedynie bardzo ciężkimi kartonami i uszkodzonymi woluminami. Książki powinniśmy pakować tak były względnie nieruchome i tak by pojemnik z nimi był łatwy do podniesienia. Wolną przestrzeń wypełniamy chrupkami do pakowania. W ten sposób przygotowane rzeczy nie ucierpią podczas przeprowadzki.

Przeprowadzki firm - dodatkowe zasady pakowania

Przeprowadzki firm wcale nie są dużo bardziej skomplikowane. Wbrew pozorom wystarczy korzystać z tych samych rad co w przypadku przeprowadzek domowych. Należy zdecydować co można przewieźć jako pierwsze, a które części wyposażenia biurowego są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania biura. Podobnie sprawa wygląda z zabezpieczeniem sprzętów. Dlatego też o przeprowadzce firm należy myśleć w tych samych kategoriach co zwykłe przeprowadzki, ale na znacznie większą skalę.

Jeśli przygotujemy się do przeprowadzki mając na uwadze wskazówki zawarte w tym tekście możemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie i szybko.

Napisał: Przeprowadzki LIDER Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...