Przeprowadzki na wieś

Coraz częściej ludzie z miast przenoszą się na wieś. Życie w mieście staje się coraz bardziej przytłaczające. Według badań, co drugi Polak marzy o życiu na wsi. W Krakowie buduje się coraz więcej osiedli, powstają nowe zabudowy, rozwijają się drogi. Co jeszcze kusi ludzi do przeprowadzki za miasto?

Przeprowadzki na wieś - detail image

Dostęp do natury i świeżego powietrza

W mieście jednym z poważniejszych problemów jest smog oraz inne zanieczyszczenia powietrza. Przez coraz gęstszą zabudowę, jest coraz mniej zielonych terenów. Przeprowadzka na wieś może stać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują ciszy i spokoju od zgiełku miasta. Dzięki zmianie otoczenia, można lepiej odpoczywać, zwiększyć swoją aktywność fizyczną oraz na codzień otaczać się pięknym, zielonym krajobrazem. Dodatkowo mieszkanie poza miastem jest najczęściej wybierane przez osoby, które potrzebują podreperować swoje zdrowie. Wiejska sielanka sprzyja sportom czy spacerom.

Względy ekonomiczne

Życie na wsi jest zdecydowanie tańsze niż w mieście.Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej, coraz lepiej dostać się do pracy czy szkoły. Ponadto ceny nieruchomości poza miastem są niższe niż w mieście. Decydując się na dom, zyskujemy kawałek ziemi, na której można uprawiać owoce czy warzywa. Dzięki temu, że będziemy się zdrowiej odżywiać to jeszcze będziemy mogli być bardziej eko.

Ekologia

Obecnie trend bycia ekologicznym coraz szybciej się rozprzestrzenia. Mieszkając na wsi możemy być jeszcze bliżej natury. Do ogrzewania można używać energii czerpanej z paneli słonecznych, a zamontowanie pojemnika na deszczówkę, pomoże zaoszczędzić na wodzie np.do podlewania kwiatów. Dzięki uprawie własnych warzyw i owoców, możemy hodować własne jedzenie, bez zastosowania chemii czy konserwantów. Taka zmiana na pewno pozytywnie odbije się na naszym zdrowiu.

Cisza i spokój

W czasach kiedy żyje się coraz szybciej i intensywniej, docenia się chwile odpoczynku czy wytchnienia. Mieszkając w mieście nie możemy sobie na to pozwolić, ponieważ z wszystkich stron otaczają nas dźwięki ulicy, gwar i wieczny pośpiech. Przeprowadzka na wieś jest szansą na znalezienie chwili ukojenia i zatrzymania się na chwilę. Pozwala na złapanie oddechu i uczy spokojniejszego podejścia do świata. Mieszkając poza miastem częściej spędzamy czas na zewnątrz wśród natury.

Mniejszy konsumpcjonizm

Mieszkając w dużej metropolii mamy na codzień dostęp do całodobowych sklepów, kin czy restauracji. Zakupy kuszą nas z każdej strony. Często w ramach spędzania wolnego czasu wybieramy galerię zamiast spaceru. Na wsi jest to utrudnione. Jeśli chcemy zrobić zakupy to musimy polegać na okolicznych sklepikach, które są czynne zdecydowanie krócej i posiadają dużo mniejszy asortyment niż sklepy wielkopowierzchniowe. Dzięki czemu nie kuszą nas swoim asortymentem jak butiki w galeriach. Dzięki temu stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami.

Oczywiście mieszkanie poza miastem ma również wady. Musimy stać się bardziej zaradni i nauczyć wielu czynności, które mogą nam pomóc w codziennym życiu, mamy utrudniony dostęp do rozrywek czy dojazdy do pracy mogą nam zajmować zdecydowanie więcej czasu.

Niemniej jednak warto rozważyć zmianę miejsca zamieszkania. Razem z naszą firmą Lider Przeprowadzki Kraków transport rzeczy będzie czystą przyjemnością i będzie można cieszyć się nowym, sielskim życiem.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...