Przeprowadzki za granicę - wszystko co musisz wiedzieć

Przeprowadzka międzynarodowa to spore wyzwanie. Jednak osób, które wybierają się w celach zarobkowych do innych krajów nie brakuje. W tym artykule pomagamy zaplanować przeprowadzkę zagraniczną, tak, by przebiegła szybko i bezproblemowo. 

Przeprowadzki za granicę - wszystko co musisz wiedzieć - detail image

Coraz większa liczba polaków przebywa na emigracji, wg ostatnich danych jest to około 2.5 miliona osób, a kolejne 1.6 miliona polaków rozważa emigrację zarobkową. Dodatkowo, aż 7 procent obywateli Polski rozważa zakup biletu tylko w jedną stronę. Jednoznacznie wskazuje to, że przeprowadzki za granicę są czymś co interesuje mieszkańców naszego kraju. Dlatego też zdecydowaliśmy na zestawienie najważniejszych informacji na temat tego rodzaju przeprowadzek.

Co wpływa na koszt przeprowadzki międzynarodowej – garść informacji

Jest to chyba najbardziej powszechne pytanie, które pojawia się podczas planowania przeprowadzki międzynarodowej. Jakie koszta się z nią wiążą? Z czego one wynikają? Niestety odpowiedź na te pytania wcale nie jest prosta. Każda przeprowadzka jest inna, dlatego też nawet przeprowadzki do tego samego kraju mogą różnić się ceną. Warto jednak wiedzieć, że wpływ na cenę usługi ma przede wszystkim kilka czynników:

  • Odległość – Ma zdecydowanie największy wpływ na cenę przeprowadzki. Im jest większa tym droższa będzie usługa. Wynika to oczywiście z ilości czasu jaki trzeba poświęcić na przejazd, jak również z tego ilu kierowców będzie potrzebnych by wykonać przeprowadzkę szybko i sprawnie.
  • Trasa – Podobnie jak odległość jest to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujemy się na trasę biegnącą po autostradzie będziemy musieli pokryć koszty opłat na bramkach. Jednak zdecydowanie największy wpływ mają wszelkie przeprawy wodne, zwłaszcza te, które wymagają wykorzystania promu.
  • Ilość rzeczy – Im więcej dobytku będziemy chcieli przewieźć tym bardziej skomplikowana przeprowadzka nas czeka, nic więc dziwnego, że jest to jeden z czynników, który ma bardzo duży wpływ na to ile będzie nas kosztowała przeprowadzka.
  • Wszystkie dodatkowe usługi – podobnie jak w przypadku przeprowadzek lokalnych dodatkowe usługi mają bardzo duży wpływ na finalny koszt usługi, pakowanie czy zabezpieczenia dobytku wymaga pokrycia kosztów pracy ekipy i materiałów użytych w trakcie pakowania rzeczy.
  • Jakie rzeczy przewozimy – Jest to naprawdę bardzo istotny punkt. Wszystkie niestandardowe sprzęty jakie zdecydujemy się przewieźć podniosą koszt naszej przeprowadzki. Przykładowo przewiezienie panina czy fortepianu wymaga bardzo dużej ostrożności, podobnie sytuacja wygląda z delikatnym sprzętem elektronicznym. Transport mebli również podniesie cenę naszej przeprowadzki.

Jak przygotować się do przeprowadzki zagranicznej?

Przygotowanie się do przeprowadzki zawsze jest stresującym wydarzeniem, nie inaczej jest w przypadku przeprowadzek zagranicznych, są one wręcz jeszcze bardziej stresujące. Dlatego warto jest wiedzieć jak prawidłowo się do niej przygotować. Przede wszystkim, należy pamiętać by dokładnie przemyśleć co chcemy ze sobą zabrać, bardzo często obserwujemy sytuacje gdy osoba przeprowadzająca się chce przewieźć wszystko. Jedyne co w ten sposób uzyskamy to bardzo dużą ilość niepotrzebnych rzeczy. Transport mebli jest nie tylko czasochłonny, ale też drogi i skomplikowany. Dlatego też należy poważnie przemyśleć czy naprawdę potrzebujemy przewozić naszą 15 letnią sofę.

Warto też przygotować plan przeprowadzki, co chcemy spakować jako pierwsze, co może jeszcze zaczekać. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć naprawdę wiele stresu. Tak naprawdę wystarczy traktować przeprowadzki zagraniczne tak samo jak przeprowadzki lokalne i nie będziemy mieli żadnego problemu.

Zobacz pozostałe wpisy

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć? - image

Przeprowadzka ze zwierzętami - co powinieneś wiedzieć?

Masz zwierzaka? Zastanawiasz się, jak bezpiecznie się z nim przeprowadzić? Sprawdź, w jaki sposób...

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki - image

Jak zabezpieczyć sprzęt AGD na czas przeprowadzki

Przenosząc sprzęt AGD taki jak lodówka, piekarnik, płyta indukcyjna i inne elementy wyposażenia...

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki? - image

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV na czas przeprowadzki?

Meble i sprzęt RTV bardzo często ulegają uszkodzeniom podczas przeprowadzki, zwykle wynika to z powodu...

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt? - image

Ile kosztuje przeprowadzka - co wpływa na jej koszt?

Ile kosztuje przeprowadzka i co wpływa na jej koszt? To pytanie pojawia się niezwykle często, zwłaszcza u...

Przeprowadzki - jak się spakować? - image

Przeprowadzki - jak się spakować?

Przeprowadzki dla wielu z nas są ogromnym wyzwaniem. Odpowiednie spakowanie może nam je jednak...

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia - image

Przeprowadzka - lista rzeczy do zrobienia

Przygotuj się do przeprowadzki razem z nami. Zobacz listę rzeczy, które należy przygotować jeszcze...