Przeprowadzki za granicę - wszystko co musisz wiedzieć

Przeprowadzka międzynarodowa to spore wyzwanie. Jednak osób, które wybierają się w celach zarobkowych do innych krajów nie brakuje. W tym artykule pomagamy zaplanować przeprowadzkę zagraniczną, tak, by przebiegła szybko i bezproblemowo. 

Przeprowadzki za granicę - wszystko co musisz wiedzieć - detail image

Coraz większa liczba polaków przebywa na emigracji, wg ostatnich danych jest to około 2.5 miliona osób, a kolejne 1.6 miliona polaków rozważa emigrację zarobkową. Dodatkowo, aż 7 procent obywateli Polski rozważa zakup biletu tylko w jedną stronę. Jednoznacznie wskazuje to, że przeprowadzki za granicę są czymś co interesuje mieszkańców naszego kraju. Dlatego też zdecydowaliśmy na zestawienie najważniejszych informacji na temat tego rodzaju przeprowadzek.

Co wpływa na koszt przeprowadzki międzynarodowej – garść informacji

Jest to chyba najbardziej powszechne pytanie, które pojawia się podczas planowania przeprowadzki międzynarodowej. Jakie koszta się z nią wiążą? Z czego one wynikają? Niestety odpowiedź na te pytania wcale nie jest prosta. Każda przeprowadzka jest inna, dlatego też nawet przeprowadzki do tego samego kraju mogą różnić się ceną. Warto jednak wiedzieć, że wpływ na cenę usługi ma przede wszystkim kilka czynników:

  • Odległość – Ma zdecydowanie największy wpływ na cenę przeprowadzki. Im jest większa tym droższa będzie usługa. Wynika to oczywiście z ilości czasu jaki trzeba poświęcić na przejazd, jak również z tego ilu kierowców będzie potrzebnych by wykonać przeprowadzkę szybko i sprawnie.
  • Trasa – Podobnie jak odległość jest to jeden z najważniejszych czynników, który ma wpływ na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujemy się na trasę biegnącą po autostradzie będziemy musieli pokryć koszty opłat na bramkach. Jednak zdecydowanie największy wpływ mają wszelkie przeprawy wodne, zwłaszcza te, które wymagają wykorzystania promu.
  • Ilość rzeczy – Im więcej dobytku będziemy chcieli przewieźć tym bardziej skomplikowana przeprowadzka nas czeka, nic więc dziwnego, że jest to jeden z czynników, który ma bardzo duży wpływ na to ile będzie nas kosztowała przeprowadzka.
  • Wszystkie dodatkowe usługi – podobnie jak w przypadku przeprowadzek lokalnych dodatkowe usługi mają bardzo duży wpływ na finalny koszt usługi, pakowanie czy zabezpieczenia dobytku wymaga pokrycia kosztów pracy ekipy i materiałów użytych w trakcie pakowania rzeczy.
  • Jakie rzeczy przewozimy – Jest to naprawdę bardzo istotny punkt. Wszystkie niestandardowe sprzęty jakie zdecydujemy się przewieźć podniosą koszt naszej przeprowadzki. Przykładowo przewiezienie panina czy fortepianu wymaga bardzo dużej ostrożności, podobnie sytuacja wygląda z delikatnym sprzętem elektronicznym. Transport mebli również podniesie cenę naszej przeprowadzki.

Jak przygotować się do przeprowadzki zagranicznej?

Przygotowanie się do przeprowadzki zawsze jest stresującym wydarzeniem, nie inaczej jest w przypadku przeprowadzek zagranicznych, są one wręcz jeszcze bardziej stresujące. Dlatego warto jest wiedzieć jak prawidłowo się do niej przygotować. Przede wszystkim, należy pamiętać by dokładnie przemyśleć co chcemy ze sobą zabrać, bardzo często obserwujemy sytuacje gdy osoba przeprowadzająca się chce przewieźć wszystko. Jedyne co w ten sposób uzyskamy to bardzo dużą ilość niepotrzebnych rzeczy. Transport mebli jest nie tylko czasochłonny, ale też drogi i skomplikowany. Dlatego też należy poważnie przemyśleć czy naprawdę potrzebujemy przewozić naszą 15 letnią sofę.

Warto też przygotować plan przeprowadzki, co chcemy spakować jako pierwsze, co może jeszcze zaczekać. W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć naprawdę wiele stresu. Tak naprawdę wystarczy traktować przeprowadzki zagraniczne tak samo jak przeprowadzki lokalne i nie będziemy mieli żadnego problemu.

Napisał: Przeprowadzki Lider Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...