Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty czy dwudziesty raz. Za każdym razem sprawdzają się te same tipy. Wiedzę najlepiej czerpać od osób, które mają to już za sobą i mogą podzielić się swoimi sposobami. Czy pakowanie do kartonów to dobry pomysł? Jak oszczędzić sporo miejsca? Po co robić listę? Tego dowiecie się z tego tekstu.

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - detail image

Zminimalizuj zapasy żywieniowe

Szafki kuchenne są bardzo pojemne, dlatego często ludzie nie wiedzą co się w nich znajduje. Podczas pakowania często zapomina się o artykułach spożywczych. Jak wiadomo, każdy z nich ma konkretną datę przydatności, dlatego dobrze je skonsumować zanim ona upłynie. Wyprowadzka to dobry moment, aby zrobić porządek, pozbyć się przeterminowanych rzeczy, tak aby pakowania było jak najmniej. Znając konkretny termin przyjazdu ekipy przeprowadzkowej, warto zaplanować posiłki. Im więcej rzeczy zostanie wykorzystane do skomponowania posiłków, tym mniej będzie pakowania. W takich sytuacjach najlepiej wykorzystywać to, co już znajduje się w domu niż przewozić kilogramy cukru, makaronu czy mąki.

 

Przygotuj niezbędne rzeczy do pakowania

Kilka razy już wspominaliśmy, że najlepiej pakować się do kartonów, ale nie jest to jedyny sposób. Do przenoszenia niektórych przedmiotów lepiej sprawdzą się inne rozwiązania. Niezależnie od tego co wybierzemy, to trzeba wcześniej zgromadzić wszystkie rzeczy. Aby nie generować niepotrzebnych kosztów należy w pierwszej kolejności przeglądnąć to, co już mamy w domu. Może niedawno kupowaliśmy sprzęt RTV lub AGD i nie wyrzuciliśmy kartonu? Walizki podróżnicze bardzo dobrze nadają się do transportu ciężkich przedmiotów jak np.książki. Przezroczyste, plastikowe pudełka są dobre do przenoszenia talerzy czy szklanek. Warto zaopatrzyć się również w worki próżniowe. Są świetne do transportu kołder, poduszek czy kurtek zimowych. Zanim rozpoczniesz proces pakowania, przygotuj wszystko to, co wydaje Ci się niezbędne.

 

Ustal plan pakowania

Mało kto docenia ilość rzeczy jakie posiada. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto rozpocząć cały proces dużo wcześniej. Wiele rzeczy można spakować dużo wcześniej, w szczególności te, które są sezonowe lub rzadko używane. Rozkładając prace, unikniesz niepotrzebnych nerwów i na pewno uda Ci się spakować wszystko zgodnie z harmonogramem. Istnieje teoria, aby spakować ostatnie pudła na tydzień przez planowaną przeprowadzką, ponieważ ostatnie dni często polegają na dopinaniu ostatnich szczegółów. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie listy wszystkich pudełek. W tym celu warto je opisać nazwą pomieszczenia i numerem, a podsumowanie zapisać na kartce. Dzięki temu wiadomo, ile pudeł należy rozpakować w danym pomieszczeniu. Jest to też duże ułatwienie podczas czynności takich jak transport mebli czy tania przeprowadzka. Zachowanie porządku to duże ułatwienie podczas rozpakowywania na nowym miejscu.

 

Spakuj bagaż podręczny

Podczas pakowania wiele osób zapomina o przygotowaniu bagażu podręcznego, który pomoże podczas pierwszych dni na nowym miejscu. Rozpakowywanie często zajmuje kilka dni, dlatego warto mieć pod ręką rzeczy, które są używane na co dzień. Jakie rzeczy najlepiej zamieścić w takim bagażu? Najlepiej te, bez których nie wyobrażasz sobie dnia. Najłatwiejszym sposobem, aby to ustalić jest przez jeden dzień, odkładać do pudełka wszystko z czego się korzystało. Pomoże to ustalić listę niezbędnych produktów. Do pudełka warto również dodać rzeczy takie jak worki na śmieci, nożyczki, ręczniki papierowe czy chemię gospodarczą. Wiele kobiet docenia takie rozwiązanie.

 

Nie zapominaj o etykietach

Opisywanie rzeczy jest znane od wielu lat. To sposób, który ułatwia przechowywanie, zmniejsza czas poświęcany na szukanie rzeczy i porządkuje przedmioty. Podpisywanie kartonów to nie jedyna rzecz, którą należy zrobić. Warto również podpisać wtyczki, aby wiedzieć do czego one służą. Dobrym rozwiązaniem jest również zminimalizowanie miejsca, jakie one zajmują. Warto je odpiąć od urządzenia, aby nie uległy uszkodzeniu i zwinięcie ich, zapięcie gumką i opisanie do czego pasują. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego rozplątywania oraz zastanawiania się, do którego urządzenia pasuje dany kabel. Etykiety dobrze się również sprawdzają podczas opisywania nazw pomieszczeń, w których należy umieścić dane kartony.

 

Dobierz sposób pakowania do przedmiotu

Nie trzeba wspominać, że nie wszystkie przedmioty powinno się pakować tak samo. O ile z ubraniami czy książkami sprawa jest jasna, to pakowanie niewymiarowych przedmiotów czy porcelany nie jest już takie proste. Warto wtedy zastosować kilka sprawdzonych technik. Podczas pakowania najważniejsze jest, aby rzeczy nie uległy zniszczeniu i zajęły jak najmniej miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest układanie rzeczy jedno w drugim. Ten sposób najlepiej się sprawdza podczas pakowania garnków czy misek. Do środka można wkładać biżuterię, apaszki, drobiazgi, przybory do pisania czy inne rzeczy, które się zmieszczą i pozwolą na oszczędzenie dużej ilości miejsca. Podczas pakowania warto zwrócić uwagę na delikatne przedmioty, takie jak porcelana, szkło czy perfumy w szklanych fiolkach. Aby je zabezpieczyć warto użyć gazet, miękkich materiałów, folii bąbelkowej czy koca. Podczas transportu warto mieć je na oku, w szczególności jeśli są niezwykle ważne lub cenne.

 

Znajdź dobrą ekipę przeprowadzkową

Przeprowadzka to moment, kiedy docenia się dobre rady i doświadczenie w tego typu działaniach. Na rynku działa wiele firm przeprowadzkowych, które coraz częściej wyprzedzają się w tworzeniu coraz to lepszych rozwiązań. Wśród tak wielkiej mnogości bytów, warto wybrać firmę, która jest doświadczona, zapewni bezpieczeństwo i doradzi. Dobra jakościowo, szybka i tania przeprowadzka to marzenie prawie każdego. W Krakowie Lider przeprowadzki jest tylko jeden, na co pracowaliśmy wiele lat. Stąd też wiemy, że doświadczenie i bardzo dobra obsługa klienta to cechy, które wyróżniają najlepszych. Indywidualne podejście do klienta, słuchanie jego potrzeb i proponowanie ciekawych rozwiązań, to cechy najlepszych.

 

Zostaw wygodne ubrania

Sprzątanie, pakowanie, wyrzucanie to czynności podczas, których łatwo można się zmęczyć. Nie wykonuj ich w jeansach czy marynarce, ponieważ będzie to niekomfortowe. Miej pod ręką wygodne ubrania, które znacząco wpłyną na komfort całego procesu. Najlepsze będą bluzy, wygodne spodnie dresowe i buty sportowe. Nie bój się ubrać rzeczy, które mają już swoje lata, ponieważ nie będzie Ci szkoda, kiedy je ubrudzisz lub zniszczysz podczas przenoszenia swoich przedmiotów. Weź pod uwagę, że może Ci być ciepło lub zimno podczas pracy, dlatego warto mieć kilka zestawów na zmianę lub ubrać się na cebulkę. Wygodne ubranie na pewno ułatwi Ci tę trudną i niezbyt lubianą czynność.

 

Zorganizuj dzieciom zajęcia

Kto jest rodzicem to doskonale wie, że dzieci są bardzo angażujące i wymagają atencji. Często z chęcią chcą pomagać, dlatego warto im na to pozwolić. Najlepiej zlecić im zajęcia, które będą dla nich ciekawe np. Pakowanie zabawek, swoich książek czy wyrzucanie zepsutych rzeczy. Jeśli przygotujesz im kolorowe kartony, które oznaczysz kolorami, łatwiej będzie im pakować swoje rzeczy. Ty zyskasz czas na swoje czynności, a dziecko potraktuje to jako dobrą zabawę. Jeśli dzieci nie są zainteresowane pomaganiem, to warto wymyślić sposoby, dzięki którym nie będą znudzone. W tym celu warto zaangażować je do jakiegoś zadania, np.opieka nad zwierzęciem, pomaganie w pakowaniu zabawek psa czy kota. Możesz również poprosić rodzinę lub znajomych o opiekę nad najmłodszymi. Na pewno z chęcią spotkają się z nimi i spędzą czas na zabawie, oglądaniu bajek czy pieczeniu ciasta, które dobrze się sprawdzi jako prezent na nowe miejsce zamieszkania.

 

Na pewno masz swoje własne sposoby na sprawną przeprowadzkę, dlatego bez obaw możesz je zastosować. Pamiętaj, że dużym ułatwieniem jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej, które w szybki sposób pomoże w transporcie mebli, utylizacji czy znoszeniu i wnoszeniu ich.

Zobacz pozostałe wpisy

Przeprowadzka na czas remontu - image

Przeprowadzka na czas remontu

Kiedy kupuje się nowe mieszkanie i czeka na jego odbiór, to kwestie związane z przeprowadzką są...

Przeprowadzka w stylu less waste - image

Przeprowadzka w stylu less waste

Dla wielu ludzi ekologia często kojarzy się z dodatkowymi kosztami, z którymi trzeba się liczyć...