Sprawna przeprowadzka

Chyba każdy marzy o sprawnej przeprowadzce, jednak jest to niezwykle trudne do osiągnięcia. Z tego artykułu dowiecie się w jaki sposób przygotować się do przeprowadzki tak by poszła ona szybko i sprawnie!

Sprawna przeprowadzka - detail image

Patenty na sprawną przeprowadzkę:

Piętrzące się kartony, tysiące ubrań, o których już dawno zapomnieliście i znajdowanie coraz to nowszych przedmiotów. Brzmi jak przeprowadzkowy koszmar, prawda? Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy przeprowadzka mieszkania minie jak za pstryknięciem palca. Znamy kilka patentów, które sprawią, że przeprowadzicie się szybko i bezboleśnie.

Selekcja

Jest to najważniejszy podpunkt, który pomoże nam pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, których nie będziemy musieli pakować. Wszystkie rzeczy, które są za małe, za duże czy po prostu przestały się Wam podobać należy spakować i pozbyć się ich raz na zawsze. Jeśli w Waszym mieszkaniu jest magiczna szuflada lub szafka, która mieści w sobie wszystko, co mieliście pod ręką, a jej otwarcie powoduje stres czy ponownie się zamknie, to jest moment na pozbycie się rzeczy stamtąd. Pewnie od kilku lat leżą tam nieużywane, a Wy nie jesteście w stanie stwierdzić co możecie w niej znaleźć. Jaką przyjąć strategię? Jeśli coś nie zostało przez Was użyte przez ostatni rok, już nie zostanie nigdy użyte.

Podział na sekcje

Czy da się spakować cały dom naraz? Da się, ale po co?! Najlepiej rozplanować sobie pakowanie. W pierwszej kolejności należy schować rzeczy, których używamy najrzadziej np.zimowe ubrania w środku lata. Na końcu należy zająć się przedmiotami, po które sięgamy często. Wyjątkiem są rzeczy podręczne, po które sięgamy niemalże codziennie. Dla nich powinno być przewidziane inne, osobne miejsce. Najlepiej segregować przedmioty pomieszczeniami, ponieważ łatwiej będzie je później rozpakować.

Mocne kartony

Wyobrażacie sobie sytuację, kiedy spakowany przez Was karton podczas podnoszenia zostaje Wam w rękach, a jego zawartość spada na podłogę? To chyba koszmar każdej osoby, która choć raz pakowała swoje rzeczy. Do pakowania cięższych rzeczy używajcie dobrych gatunkowo kartonów, ze wzmacnianym dnem. Nie zapomnijcie ich prawidłowo opisać. Szukanie i ponowne pakowanie nie jest dobrym pomysłem.

Weekend

Nie bez powodu najlepiej zaplanować przeprowadzkę na weekend. Po pierwsze są mniejsze korki, my jesteśmy bardziej wypoczęci, bo w weekendy zazwyczaj nie pracujemy. Dodatkowo sąsiedzi nie denerwują się, że blokujecie windę. W weekend większość ludzi się nie spieszy, więc w razie potrzeby mogą wybrać drogę schodami, zamiast czekać na windę.

Pomoc

Nie bój się prosić o pomoc. Pakowanie w towarzystwie może być bardzo przyjemne. Spędzicie razem czas, a dodatkowo wszelkie czynności zajmą o wiele mniej czasu. Zaproś do pakowania swoich znajomych, z którymi dobrze się dogadujesz. Może z pakowania wykluje się jakieś spotkanie towarzyskie, które będziecie miło wspominać.

Wynajmij firmę przeprowadzkową

Zatrudnienie specjalistów jest ogromnym ułatwieniem, głównie logistycznym i transportowym. Zatrudnienie sprawdzonej firmy to nieoceniona pomoc. Najlepszym wyborem będzie firma przeprowadzkowa: LIDER, który ma sprawdzone opinie i cieszy się zaufaniem klientów. Pamiętajcie, aby umówić się na konkretny termin z wyprzedzeniem, ponieważ CI najlepsi w branży mają wypełnione grafiki nawet na kilka tygodni do przodu.

Przygoda

Potraktuj przeprowadzkę jako przygodę. Kilka dni może przypominać survival, spanie na materacu w kuchni lub jedzenie na wynos z pobliskiej knajpy. Do wyboru będziecie mieć też kilka ubrań, najpotrzebniejsze przybory kosmetyczne i inne podręczne rzeczy, których używacie na co dzień. 

Pamiętajcie, że wszystko kiedyś minie, a to jak będziecie wspominać swoją przeprowadzkę zależy tylko i wyłącznie od Was.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...