Transport antyków podczas przeprowadzki

Antyki to niezwykle trudne w przewożeniu rzeczy, są to zwykle cenione rodzinne pamiątki, kryształy, meble i inne rzeczy mające dużą wartość emocjonalną i pieniężną. Dlatego też warto jest poznać metody bezpiecznego transportu antyków

Transport antyków podczas przeprowadzki - detail image

Każdy w swoim domu czy mieszkaniu posiada meble, które darzy większą sympatią niż pozostałe. Tak samo jest w przypadku antyków. Na co dzień troszczymy się o nie, uważamy, aby ich nie zniszczyć, by służyły nam lub naszym dzieciom kolejne lata. Przeprowadzka wraz z transportem mebli antycznych to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj przewożone są zabytkowe zegary, niecodzienne meble, obrazy w zdobionych ramach czy pradawne kolekcje książek czy sztućców.

Sposób pakowania

W przypadku transportowania antyków warto poświęcić dłuższą chwilę na odpowiednie zabezpieczenie. Z racji niecodziennych kształtów mebli, warto zadbać o pełen asortyment rzeczy do pakowania. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie folii bąbelkowej, kartonów, wszelkiego rodzaju papierów czy nawet skrawków tkanin, które mogą pomóc podczas zabezpieczenia mebli. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie styropianowych narożników w celu zabezpieczenia narożnych elementów mebli. Przed potencjalnym uszkodzeniem warto zabezpieczyć wszelkie zdobienia, krawędzie czy szklane elementy. Jeśli jest możliwość zdemontowania niektórych elementów, warto z tego skorzystać. Podczas pakowania koniecznie należy je opisać, aby podczas rozpakowywania łatwo móc je ponownie złożyć.

Jednym z zagrożeń jakie może na nas czekać podczas transportu są warunki atmosferyczne, które mogą niekorzystnie działać na nasze meble. Do tych najbardziej szkodliwych należy mocne słońce, wysoka wilgotność powietrza, intensywne opady deszczu lub śniegu oraz bardzo niskie temperatury powietrza. Sposób pakowania warto dopasować do panującej pogody.

Czy warto zatrudniać profesjonalną firmę przeprowadzkową?

Do transportu większych gabarytowo przedmiotów lepiej zatrudnić specjalistyczną firmę, która pomoże w załadunku i rozładunku, pakowaniu czy nawet doradzi w sprawie zabezpieczenia.

Podczas transportu warto traktować meble antyczne jako przedmioty kruche i wymagające większej uwagi. Dzięki temu można uniknąć uszkodzeń czy zniszczeń podczas transportu.

Firmy przeprowadzkowe często dysponują szeroką flotą samochodów, dlatego łatwiej jest dobrać odpowiedni pojazd do bezpiecznego transportu mebli. Dodatkowo nasze samochody są wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia, dzięki którym transport będzie bezpieczniejszy. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest znajomość wygodniejszy tras do przewozu delikatnych przedmiotów. Aby dobrze dobrać odpowiedni samochód, potrzebujemy informacji o rodzaju antyku, wymiarach i szczególnych środkach ostrożności. Wiemy ile dla Ciebie znaczy każdy mebel, dlatego zależy nam na tym, aby został dostarczony w takim stanie w jakim był przed przeprowadzką.

Jeśli nasze meble poza wartością sentymentalną, mają dużą wartość finansową, warto rozważyć opcję dodatkowego ubezpieczenia. Dzięki temu będziemy się mniej stresować podczas przewożenia mebli.

Kto korzysta z transportu antyków?

Z przewozu antyków korzystają nie tylko prywatne osoby, ale również muzea, kolekcjonerzy czy hotele. Przed zamówieniem transportu warto jest określić rodzaj przewożonych mebli, ich ilość, wielkość czy wagę. Pozwoli to w zaplanowaniu całego procesu transportu, od złożenia zamówienia, aż do rozpakowania mebli. Jest to istotne w szczególności w przypadkach kiedy transportowane są antyki na dłuższych trasach krajowych lub międzynarodowych czy podczas przewożenia z konkretnym czasu odbioru. Transport antyków nie jest częstym rodzajem zlecenia, ale wymaga doświadczenia i umiejętności, które nabyliśmy podczas całej naszej działalności.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...