Transport do nowego domu, jak znaleźć odpowiednią firmę?

Przeprowadzka do nowego domu jest coraz bardziej popularna. Ludzie poszukują ciszy, spokoju i zielonych terenów, aby móc się zrelaksować. Niestety, jak każda przeprowadzka może być również stresująca. Podpowiemy Wam kilka tricków, aby zmiana miejsca zamieszkania upłynęła szybko i bezstresowo.

Transport do nowego domu, jak znaleźć odpowiednią firmę? - detail image

Planuj i opisuj

Jednym z argumentów przemawiających nad przeprowadzką do domu jest duża powierzchnia i więcej przestrzeni niż w mieszkaniu. To może być kłopotliwe podczas urządzania. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że w mieszkaniu zapewne tych rzeczy było mniej i niekoniecznie stały w innych niż powinny miejscach. Dlatego zanim przewieziesz wszystkie rzeczy do nowego domu, to zrób plan, gdzie co postawić. Zamiast szafy, może będziesz mieć całą garderobę, a biblioteczkę nie będziesz trzymać w salonie, tylko w pokoju, który będzie biurem. Pakując rzeczy, opisz kartony, a w nowym domu wnieś je do odpowiednich pomieszczeń. Będzie mniej chaosu.

Odpowiednia firma

Podczas przeprowadzki do domu wynajęcie firmy transportowej to obowiązek. Zapewne dom jest położony na obrzeżach miasta lub nawet poza miastem, przez co dojazd do niego może być dłuższy i bardziej skomplikowany. Dodatkowo firmy transportowe dysponują większymi samochodami, dzięki czemu więcej można do nich załadować i zrobić mniej kursów z meblami. Specjaliści, którzy pracują w firmach transportowych posiadają duże doświadczenie i dlatego warto szukać właśnie takich firm. Na co zwrócić uwagę? Na lata prowadzenia działalności, rodzaj posiadanych samochodów, poziom obsługi klienta, chęć pomocy czy elastyczność podczas negocjowania oferty. W każdym większym mieście funkcjonuje kilka lub nawet kilkadziesiąt firm przeprowadzkowych. W Krakowie czy Warszawie można ich wymienić wiele, ale warto znaleźć firmę, która jest liderem przeprowadzki.

Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalna firma przeprowadzkowa, przede wszystkim posiada stronę internetową lub/oraz profile w mediach społecznościowych. Na stronie internetowej łatwo znaleźć dane kontaktowe czy zrealizowane wcześniej zlecenia. Większe firmy poza usługami związanymi z przeprowadzkami, zajmują się również utylizacją mebli czy sprzętu rtv/agd, sprzątaniem piwnic i strychów, a także przewożeniem niestandardowych przedmiotów takich jak pianino, akwarium czy laboratorium. Wiele firm świadczy usługi całodobowo oraz w weekendy. Wszystko po to, aby wyjść na przeciw klientowi i dostosować się do niego, a nie odwrotnie.

Przeprowadzki międzynarodowe

Nie zawsze kupuje się dom w Polsce. Czasem zdarza się, że ktoś kupił wymarzony dom nad Lazurowym Wybrzeżem albo w widokiem na krzywą wieżę w Pizie. Dla profesjonalnej firmy przeprowadzkowej nie będzie to stanowiło problemu, ponieważ przeprowadzki międzynarodowe są w ofercie takiej firmy. Jeśli firma wykonuje tego typu transport, to znaczy, że warto jej zaufać, ponieważ przewożenie mebli i drogocennych przedmiotów na tak długich trasach nie jest łatwe i wymaga dużych umiejętności organizacyjnych, logistycznych i szybkiego reagowania na zmieniające się warunki.

Bezpieczeństwo i ubezpieczenie

Nasza firma posiada samochody z lokalizatorami GPS, dzięki czemu mamy możliwość namierzenia pojazdu i szybkiej reakcji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dodatkowo posiadamy ubezpieczenie OCP, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Z nami przeprowadzki są tanie, szybkie i solidne :)

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...