Transport naczyń podczas przeprowadzki

Każdy kto przewoził naczynia podczas przeprowadzki pamięta stres jaki przeżywa się podczas otwierania kartonu licząc, że nic się nie stłukło. Stresu tego można uniknąć przygotowując naczynia do transportu w odpowiedni sposób

Transport naczyń podczas przeprowadzki - detail image

Przeprowadzka to duże wydarzenie w życiu człowieka. Oczywiście zanim nastąpi odbiór kluczy do upragnionego lokum, trzeba spakować wszystkie rzeczy, posegregować i przewieźć je na miejsce. Są przedmioty, które pakuje się sprawnie i bez większych problemów np. ubrania czy książki, natomiast w przypadku tłukących się przedmiotów zadanie już może nie być takie proste. Jak w takim razie przetransportować szklanki, talerze czy inne, delikatne przedmioty?

Samodzielnie czy przy pomocy firmy przeprowadzkowej?

Istnieje teoria, że kruche przedmioty warto przewozić samodzielnie, w samochodzie, dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Natomiast o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tej przeprowadzki firmie Lider. Dlaczego? Specjaliści bezpiecznie rozmieszczą naczynia w samochodzie, tak aby zostały przetransportowane na miejsce w całości. Ponadto często w pakiecie jest wniesienie i zniesienie zapakowanych przedmiotów.

Pakowanie naczyń podczas przeprowadzki

Do spakowania ich, warto użyć folii bąbelkowej oraz papieru służącego do pakowania. Zabezpieczone w taki sposób naczynia, warto umieścić w kartonowym pudełku, wkładając jedno w drugie. Ważne jest, karton również był zabezpieczony folią, a naczynia były wkładane od najcięższego do najlżejszego. Jeśli podczas transportu przewożone są kieliszki lub szklanki, warto położyć je na samej górze. Są one bardzo kruche i łatwo jest je uszkodzić.

Cięższe rzeczy takie jak garnki, patelnie czy miski żaroodporne, warto położyć na samym dnie. Są one wykonane z grubszego materiału i lepiej znoszą transport. Wolne miejsce w kartonie należy wypełnić folią lub specjalnymi piankami, które zmniejszą możliwość przemieszczania się podczas transportu. Dobrze zabezpieczone naczynia należy zamknąć w kartonie i oznaczyć napisem „szkło” lub „ostrożnie”.

Zabezpieczenie naczyń podczas transportu

Pudełko ze szklanymi przedmiotami należy ułożyć w samochodzie tak, aby uniknąć jego przemieszczania się. Najlepiej, aby stało nieruchomo i nie było przygniecione innymi przedmiotami. Ważne, aby wokół nie było również rzeczy, które mogą spaść i uszkodzić karton z naczyniami.

Podczas transportu, warto wybierać trasy, gdzie jest mniejszy ruch, nie ma progów zwalniających i licznej sygnalizacji świetlnej. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe mają doświadczenie w przewożeniu tego typu przedmiotów i chętnie zaproponują optymalną trasę. Warto również wziąć pod uwagę dzień i godzinę transportu. W dużych miastach największy ruch jest rano i w godzinach popołudniowych. Wtedy warto unikać przejazdu przez miasto, ponieważ może się on skończyć źle dla naszych naczyń. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy przeprowadzenie przeprowadzki w godzinach wieczorno-nocnych czy w weekend. Nasza firma wykonuje przeprowadzki w Krakowie i innych miastach przez 7 dni w tygodniu, a nawet w godzinach nocnych. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób zabieganych czy zapracowanych.

Niezbędne materiały do zabezpieczenia naczyń podczas przeprowadzki

Przed przeprowadzką warto zacząć gromadzić niezbędne przedmioty, które pomogą w pakowaniu. Należą do nich:

  • Gazety
  • Folia bąbelkowa
  • Kartony oraz pudełka
  • Plastikowe pudełka
  • Wszelkiego rodzaju przedmioty, które mogą służyć jako wypełnienie do kartonów.

Po przewiezieniu na miejsce dobrym pomysłem jest zweryfikowanie czy nic nie uległo uszkodzeniom. Przewożone naczynia warto umyć i osuszyć przed ponownym włożeniem do szafek.

Mając precyzyjnie określony plan działania, przeprowadzka powinna upłynąć w miłej i przyjemnej atmosferze. Jeśli nie mamy samochodu, nie czujemy się pewnie za kierownicą lub potrzebujemy pomocy, to warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie podczas przeprowadzki.

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...