Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria do wyposażenia wnętrz nie są problematyczne w transporcie to duże gabaryty, ciężkie meble czy płytki mogą sprawić wiele trudności. Posiadając niewielkich rozmiarów samochód nie jest możliwe przewiezienie wszystkich niezbędnych rzeczy. Ponadto niektóre są bardzo ciężkie i będą wymagały pomocy przy wniesieniu i wyniesieniu. Większe sklepy czy markety budowlane posiadają własny transport, którym mogą dostarczyć kupione rzeczy, ale trzeba go zamówić z wyprzedzeniem. W tak gorącym okresie jak wiosna-lato, terminy dostawy często są kilkunastodniowe. Jeśli chcemy otrzymać zakupione rzeczy szybciej, trzeba poszukać innego rozwiązania. Jednym z nich jest transport ze sklepów budowlanych realizowany przez firmy, które na co dzień zajmują się np.przeprowadzkami. 

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - detail image

Specjalne samochody dostosowane do przewozu ciężkich przedmiotów

Specjalnie przygotowane samochody z możliwością załadunku bocznego, sprawnie pomogą w transporcie materiałów budowlanych, mebli czy innych przedmiotów potrzebnych do remontu. Nasze pojazdy dodatkowo są wyposażone w windy, dzięki czemu załadowanie samochodu jest sprawniejsze i bezpieczniejsze, ponieważ minimalizujemy ryzyko powstania uszkodzeń czy otarć.

Nie zawsze sam samochód dostosowany do przewozu większych gabarytów jest wystarczający. Pomimo iż pojazd, którym jest to wszystko transportowane jest istotny, to również ważny jest czynnik ludzki.

Doświadczenie

Równie ważne jest odpowiednie doświadczenie, które pomoże w sprawnym transporcie materiałów budowlanych.

Materiały budowlane różnią się od siebie wielkością, ciężarem, a także objętością. W zależności od tego co chcemy przewieźć, musimy wiedzieć jak należy to zapakować, transportować i rozładować. Niektóre materiały np.płytki czy szyby, wymagają odpowiedniego sprzętu, który pomoże w zabezpieczeniu mienia i bezpiecznym transporcie. Również istotną kwestią jest przewóz materiałów, które zmieniają się pod wpływem warunków atmosferycznych. Jednym z materiałów, który wymaga odpowiedniego traktowania jest piasek. Przewożony podczas deszczu czy śniegu, może całkowicie zmienić swoją konsystencję. Dlatego podczas transportu specjalnych rzeczy konieczne jest posiadanie wiedzy.

Warunki przewożenia

Często podczas zlecania transportu nie mamy wpływu na pogodę, jaka będzie danego dnia, dlatego trzeba być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Nie tylko deszcz czy śnieg może wpłynąć na materiały budowlane, ale także bardzo wysokie temperatury powietrza również są niebezpieczne podczas transportu. W naszej pracy, każdy przedmiot jest traktowany z jak największą ostrożnością, na czas przewożenia zostaje odpowiednio zabezpieczony, a także przygotowany do łatwiejszego wnoszenia i wynoszenia. Nasi pracownicy mają duże doświadczenie w tego typu realizacjach dlatego potrafią go odpowiednio zabezpieczyć i rozmieścić na samochodzie. Odpowiednie ułożenie materiałów pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Podczas transportu w samochodzie może panować różna temperatura, dlatego odpowiedni sposób przewożenia jest kluczowy dla zachowania pierwotnej formy.

Co można transportować?

Często hurtownie materiałów budowlanych czy składy budowlane nie dysponują własną flotą samochodową, dlatego konieczne jest wynajmowanie firm zewnętrznych. Przed zleceniem transportu warto określić co będzie do przewiezienia, abyśmy mogli określić wielkość samochodu, jaki będzie potrzebny do transportu. Jeśli masz do przewiezienia przedmioty, które są ciężkie i niewygodne w transporcie, warto to zlecić odpowiedniej firmie. Możemy transportować:

•    deski, panele, parkiety, wszelkie drewniane rzeczy,

•    Worki z cementem, klejem czy innymi materiałami,

•    Płytki ceramiczne, terakota, płyty kamienne,

•    Dachówki, okna i drzwi,

•    kasetony, płyty gipsowo-kartonowe, styropian,

•    Ceramika łazienkowa, grzejniki,

•    Przedmioty służące do stworzenia ogrodu oraz altanki,

•    Wykładziny podłogowe, wykładziny gumowe, tekstylne,

•    Materiały malarskie, grunt, farby,

•    Wełna mineralna, wełna szklana, papa, folia,

•    pustaki, beton, żelbet,

•    Kruszywo budowlane, jak piasek, keramzyt, żwir, kamień.

Rozładunek

Sam transport materiałów budowlanych to nie wszystko. Nasze ciężarówki są wyposażone w windy z małym udźwigiem, które bez problemu poradzą sobie z najcięższymi przedmiotami kupionymi w sklepach z materiałami budowalnymi. Wszystkie nasze rzeczy staramy się przewozić bezpiecznie, układając je tak, aby rozładunek był łatwy i szybki. Mając do pomocy ekipę specjalistów i sprzęt, który pomaga w realizacji takich zleceń, bez problemu możemy wykonać wszelkie realizacje. Często do pomocy mamy wózek paletowy, odpowiednie narzędzia, liny, pasy czy styropian lub folię bąbelkową, które pomogą w prawidłowym zabezpieczeniu każdego mienia. Przy rozładunku równie ważna jest winda, która zdecydowanie pomaga w transporcie. Nosząc ciężkie materiały budowlane często pomocny jest wózek, pasy umożliwiające podnoszenie czy umiejętność prawidłowego noszenia ciężkich przedmiotów. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że załadunek i rozładunek to są dwie proste rzeczy, to w praktyce nie zawsze tak jest. Dlatego jeśli mamy możliwość zlecenia tego komuś, to skorzystajmy z oferty, ponieważ pozwoli nam to na oszczędność czasu i energii, a doświadczonym osobom cały proces zajmie zdecydowanie mniej czasu niż nam.

Budowa domu lub remont

Często domy są budowane na obrzeżach miast, gdzie dojazd niekiedy nie jest łatwy, tym bardziej wioząc materiały budowlane, które wymagają specjalistycznego traktowania. Pomagamy w transporcie przedmiotów w różne miejsca, nawet na miejsca budowy. Wiemy, jak ważny jest czas, dlatego oczekiwanie na zakupione przedmioty nie powinno być długie. Często podczas budowy domu są potrzebne materiały z szybkim terminem realizacji czy też takie, których brakło i trzeba je szybko dostarczyć, aby nie było przestoju w pracy ekipy budowlanej. Zawsze wykonując takie zlecenia, trzeba pamiętać, że trasa, która prowadzi do danego domu niekoniecznie jest przystosowana do przejazdu cięższych samochodów, dlatego transport powinien być przeprowadzony zgodnie z wszelkimi zasadami ruchu drogowego. Bardzo łatwo zakopać się w błocie czy wypaść spoza drogi, dlatego konieczne jest doświadczenie kierowcy, a nasi kierowcy mogą się takim pochwalić.

 

Transport materiałów budowlanych wymaga umiejętności, a także odpowiedniego sprzętu, z którego na co dzień nie korzystamy. Swoje prywatne samochody warto pozostawić do celów rekreacyjnych, a przewożenie ciężkich przedmiotów zlecić firmie transportowej. Jeśli potrzebujesz szybkiej wyceny, krótkiego terminu realizacji i pomocy podczas transportu to skontaktuj się z nami.  Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy jak najlepsze rozwiązanie

Zobacz pozostałe wpisy

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...