Wady i zalety przeprowadzki w okresie świątecznym

Wady i zalety przeprowadzki w okresie świątecznym - detail image

Okres świąteczno-noworoczny jest kuszącym czasem dla wielu ludzi. To właśnie wtedy najwięcej osób korzysta z urlopów. Wiele osób uważa, że jest to dobry czas na przeprowadzkę. Zanim jednak spakujesz kartony, warto rozważyć za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

 

Zalety:

 1. Mniejszy ruch – w okresie świątecznym wiele osób wyjeżdża lub siedzi wraz z rodziną, przedłużając sobie Święta. To dobry moment na podróżowanie po mieście. Nawet jeśli będzie trzeba zrobić kilka kursów.
 2. Więcej czasu – pakowanie rzeczy to proces. Czasem trwa on kilka, a nawet kilkanaście dni. Mając urlop w przerwie świątecznej, możemy pozwolić sobie na dopięcie wszystkiego na tzw. ostatni guzik.
 3. Chętni do pomocy – w czasie, kiedy wiele osób ma wolne, łatwiej znaleźć ochotników, którzy pomogą nam nosić ciężkie rzeczy czy pakować nasze rzeczy do kartonów. Poza tym, któżby nie chciał zakończyć stary rok na wspólnym spotkaniu podczas pakowania?!
 4. Wolne terminy – wybór firm przeprowadzkowych jest duży, ale nie zawsze dysponują one wolnymi terminami. Jednakże czasem na ostatnią chwilę zwalniają się terminy na transport rzeczy. Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać czy przypadkiem nie zwolnił się jakiś dogodny termin.
 5. Lepszy humor – ponoć w okresie świątecznym, ludzie mają lepszy nastrój, co pozytywnie wpływa na ich życie. Jak wiadomo, podczas przeprowadzki czasem coś może pójść nie tak, ale to nie powód do nerwów. W tym okresie warto przymknąć oko na niepowodzenia.
 6. Darmowa siłownia – po świętach każdy jest najedzony lub przejedzony i marzy, aby wejść w Nowy Rok bez nadprogramowych kilogramów. Pakowanie, noszenie, przekładanie czy podnoszenie to tylko kilka podstawowych czynności, które z powodzeniem zastąpią Ci trening poświąteczny.

 

Wady:

 1. Lenistwo – pakowanie i przeprowadzka to czynności, które wymagają skupienia i powera. Po Świętach, najczęściej dopada nas lenistwo i chęć bezczynnego leżenia na kanapie.
 2. Mniej czasu na formalności – formalności przy przeprowadzce są bardzo istotne. Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, często konieczna jest wizyta w urzędzie czy banku. Wiele instytucji może mieć przerwę w tym okresie, przez co załatwienie jakiejkolwiek sprawy może być trudniejsze.
 3. Brak czasu na eksperymenty – podczas przeprowadzki nie warto eksperymentować, dlatego lepiej wybrać sprawdzoną firmę przeprowadzkową, która pomoże w transporcie i punktualnie stawi się pod wskazany przez nasz adres. Nie polecamy nikomu poszukiwania firmy przeprowadzkowej na ostatnią chwilę, ale czasem warto, bo można upolować dogodny termin.
 4. Zmęczenie – Święta (zwłaszcza dla kobiet) są okresem wzmożonej pracy domowej, dlatego po Świętach najczęściej pragną odpoczynku, a nie pakowania i przewożenia rzeczy.
 5. Pogoda – pogody nie się przewidzieć, często może się ona zmienić z godziny na godzinę, dlatego zdarza się pełne zaskoczenie. Śnieżyca, ulewne deszcze czy bardzo niskie temperatury, mogą pokrzyżować plany nie jednego z nas.
 6. Goście – okres świąteczny to czas kiedy każdy chce spotkać się w gronie przyjaciół i rodziny. Często (w szczególności z daleka) przyjeżdżają do nas dawno niewidziani krewni i zostają czasem nawet do Sylwestra. Wtedy nie rekomendujemy przeprowadzek, a polecamy spędzić czas razem.

Napisał: Lider Przeprowadzki

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...