Zagrożenia podczas przeprowadzki

W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień. Ekipa przeprowadzkowa stawiła się w wyznaczonym miejscu. Panowie są mili i uśmiechnięci, widać, że profesjonaliści. Myślisz sobie, co może pójść nie tak. I to jest ten moment, kiedy trzeba sobie uświadomić jakie zagrożenia mogą nas spotkać podczas przeprowadzki.

Zagrożenia podczas przeprowadzki - detail image

Rozerwane opakowanie lub karton

Niestety to zdarza się bardzo często. Nie należy się martwić na zapas, ponieważ można temu wcześniej zapobiec. Przede wszystkim pakując rzeczy do kartonów nie kładźmy ich na mokrej powierzchni lub w miejscach, które mogą w łatwy sposób zamoknąć. Nie starajmy się ich często podnosić i przenosić, ponieważ możemy wtedy w łatwy sposób uszkodzić opakowanie. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, starajmy się nie pakować rzeczy w worki na śmieci. Są one nietrwałe i niewygodne w noszeniu. Jeśli nie mamy innego wyjścia, potraktujmy je jako ostateczność.

Ból kręgosłupa

Zdarza się najczęściej, kiedy przecenimy swoje możliwości. Nieumiejętne podnoszenie ciężkich mebli czy sprzętu AGD może skończyć się kontuzją i unieruchomieniem na kilka tygodni. Chyba tego nie chcemy? Dlatego, wszelkie dźwiganie i noszenie warto pozostawić specjalistom z firmy przeprowadzkowej. Posiadają oni nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale również niezbędny sprzęt, taki jak taśmy i pas. W tej sytuacji nie warto zgrywać chojraka, a lepiej poczekać na fachowców.

Stłuczenia i złamania

Ten kto przynajmniej raz miał nogę lub rękę w gipsie, ten wie jak wygląda cały proces powrotu do sprawności fizycznej. Aby uniknąć złamań lub skręceń kończyn, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Przede wszystkim zadbajmy o podłogę, po której będziemy się poruszać. Powinna być czyta i sucha, a na drodze transportowej nie powinny znajdować się żadne przedmioty. Starajmy się wszystkie rzeczy poukładać w mieszkaniu tak, aby można było bez przeszkód się po nim poruszać.

Uszkodzone przedmioty

Jeśli przewozimy rzeczy szklane lub krucze, trzeba pamiętać, aby były dobrze zabezpieczone. Najlepiej byłoby, każdy przedmiot z osobna owinąć folią bąbelkową i delikatnie poukładać w kartonach. Dodatkowo należy zamieścić na nich informację, że w środku znajdują się szklane rzeczy. Poza szklanymi przedmiotami, uszkodzeniom mogą ulec sprzęty elektroniczne, AGD ,drobne wyposażenie domu czy elementy oświetlenia. Lepiej wszystko starannie zabezpieczyć niż później pogodzić się z utratą ulubionych rzeczy czy pamiątek rodzinnych.

Zbyt ciężkie kartony

Pamiętajmy, że nie wystarczy włożyć przedmioty do kartonu. Trzeba je również przetransportować do samochodu, a później z samochodu na nowe miejsce zamieszkania. Podczas pakowania pamiętajmy, żeby kartony były podobnej do siebie wagi. Starajmy się unikać spakowania 30 książek do jednego, a do drugiego włożymy apaszki i szaliki. Najlepiej pakować kartony pomieszczeniami, dzięki temu podczas rozpakowywania wszystko mamy w jednym miejscu. Zbyt ciężkie kartony mogą być niewygodne do noszenia i konieczne będzie ich przepakowanie, a co za tym idzie, również stracimy czas.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i pracowników firmy przeprowadzkowej, którą wynajęliśmy jest najważniejsze. Nie spieszmy się, starannie pakujmy swoje rzeczy i zwracajmy uwagę na szczegóły, które mogą być istotne podczas przeprowadzki. Pamiętajmy, że dobra firma przeprowadzkowa pozwoli nam w bezpieczny sposób przewieźć nasze rzeczy do nowego miejsca pobytu.

Napisał: Lider Przeprowadzki Kraków

Zobacz pozostałe wpisy

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy? - image

Transport ze sklepów budowlanych - Jak przewieźć duże i ciężkie rzeczy?

Letnie miesiące sprzyjają remontom i zakupom w sklepach budowlanych. O ile niewielkie meble czy akcesoria...

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce? - image

Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?

Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy...

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę - image

Sprawdzone pomysły na łatwiejszą przeprowadzkę

Każda przeprowadzka różni się od siebie. Niezależnie od tego czy przeprowadzasz się pierwszy, piąty...