Jak rozpakowywać się po przeprowadzce?
Każda przeprowadzka dzieli się na trzy etapy: pakowanie, transport oraz rozpakowywanie. O ile środkowy etap jest najprzyjemniejszy ze wszystkich, to ostatni jest uznawany za najmniej lubiany. Każdy z nich wymaga wykonywania innych czynności, jednakże wszystkie są niezwykle ważne. Już podczas pakowania warto pomyśleć nad rozpakowywaniem, ponieważ to w jaki sposób przeprowadzisz pierwszy etap, zależy jak będzie wyglądał ostatni. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym rozpakowywanie pójdzie gładko i bez większych komplikacji.
Im się lepiej spakujesz, tym łatwiej się rozpakujesz
O tej zasadzie powinieneś pamiętać już na samym początku. Każda, najlepsza firma przeprowadzkowa podchodzi do tej zasady bardzo poważnie, dlatego ty również powinieneś. O tym jak najlepiej się spakować przeczytasz w wielu artykułach na naszej stronie, między innymi w https://przeprowadzkilider.pl/12-trickow-na-lepsze-pakowanie . Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia. Z chęcią podpowiemy, co najlepiej zrobić, aby cały proces przebiegł spokojnie.
Podczas pakowania najlepiej zwrócić uwagę na prawidłowe oznaczanie i opisywanie kartonów, w których znajdują się przedmioty. Dzięki temu szybciej odnajdziesz je w nowym miejscu zamieszkania. Ważne jest, aby kartony były wnoszone do pomieszczeń w określonej kolejności, takiej w jakiej będą rozpakowywane. Można sobie ułatwić to zadanie, opisując kartony różnymi kolorami dopasowanymi do pomieszczeń. Do osobnego pojemnika należy spakować wszelkie środki czystości, które pomogą w sprzątaniu i przygotowaniu pomieszczenia na rozpakowywanie rzeczy.
Jak należy się rozpakować po przeprowadzce?
Gwarantujemy, że sama przeprowadzka jest bardzo wyczerpująca, jednakże ujrzenie efektu końcowego jest warte wszystkich trudów. Istnieje kilka sprawdzonych trików, które mogą pomóc w rozpakowywaniu. Oto najważniejsze:
1. Wyczyść wszystkie pomieszczenia. Zanim zaczniesz wnoszenie rzeczy, przygotuj każdy pokój. Mając pod ręką środki czystości, pójdzie ci to szybko.
2. W pierwszej kolejności zacznij rozpakowywanie od rzeczy najpotrzebniejszych, ponieważ nie ma gwarancji, że uda ci się rozpakować wszystko jednego dnia. Jak odróżnić rzeczy potrzebne od mniej potrzebnych? Zastanów się z czego korzystasz na codzień i to jako pierwsze wyjmij z kartonów.
3. Rozpakuj łazienkę. Łazienka to pomieszczenie niezbędne do zamieszkania. Upewnij się, że masz już zamontowaną całą armaturę i meble. Swoje rzeczy poukładaj w szafkach i ciesz się z pierwszego ukończonego pomieszczenia. Czemu należy zacząć od łazienki? Jest to miejsce zazwyczaj najmniejsze, a co za tym idzie trzymasz w nim najmniejszą ilość przedmiotów.
4. Poukładaj meble. Jeśli korzystasz z usług firmy przeprowadzkowej, to poproś o wniesienie ich do docelowych pomieszczeń, nie będziesz musiał ich przenosić, co pozwoli na zaoszczędzenie twojego czasu. Ważne! Na samym początku przeprowadzki zaplanuj rozmieszczenie mebli lub skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz. Ułatwi Ci to późniejszą pracę.
5. Poukładaj rzeczy w szafach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w szafie trzyma się najwięcej rzeczy, dlatego nie warto z tym zwlekać. Im szybciej pochowamy ubrania, zabawki czy walizki, tym więcej miejsca będziemy mieć na zewnątrz. Chowanie przedmiotów warto przeprowadzić zgodnie z zasadami. Zastanów się, gdzie chcesz mieć schowane poszczególne ubrania, czy będziesz je dzielić na sezony, a może każdy z domowników będzie miał własną szafę czy półki. Ta czynność również wymaga od ciebie wcześniejszego rozplanowania.
6. Poukładaj przedmioty na szafkach. Jeśli masz dużo książek, sprzętu elektronicznego czy różnych figurek, to zaaranżuj ciekawe półki. Możesz posłużyć się inspiracjami, które bez problemu znajdziesz w internecie lub czasopismach wnętrzarskich. Możesz też polegać na swoim zmyśle estetycznym. Układanie przedmiotów na półkach może działać terapeutycznie. Nie zapomnij o pozostawieniu miejsca dla roślin.
7. Udekoruj swoje ściany. Powieś półki, obrazy, zasłony czy co tylko zechcesz. Dekorowanie mieszkania to najprzyjemniejsza czynność, dlatego pozostaw to na koniec.
8. Na samym końcu rozwiń dywany. Nie zapomnij ich odkurzyć. Teraz możesz już odpocząć, chociaż nie do końca :) Trzeba przecież rozpakować drugie ważne miejsce w domu (jak nie jego serce) - kuchnię.
Sposoby na sprawne rozpakowanie kuchni
Kuchnia może być mała, wielka, a także stanowić jedynie aneks kuchenny. Jednakże niezależnie od jej rozmiaru wymaga pracy przy rozpakowywaniu. Znamy kilka sposobów, aby ta czynność była szybka i bezproblemowa.
1. Rozpocznij od gruntownego posprzątania. Wyczyść płytki, szafki wewnątrz i na zewnątrz. Nie pomijaj sprzętów agd, takich jak lodówka, okap czy piekarnik. Przetrzyj oświetlenie. To podstawa do dobrego urządzenia miejsca do gotowania.
2. Jeśli nie posiadasz agd do zabudowy, a wolno stojące to zaplanuj ich rozmieszczenie. Ważne, aby było jak najbardziej praktyczne. Zastanów się z czego korzystasz najczęściej, gdzie chcesz mieć lodówkę, a gdzie piekarnik czy mikrofalówkę.
3. Jeśli opisywałeś kartony, to bez problemu odnajdziesz przedmioty do ułożenia w kuchni. Przynieś wszystkie do tego pomieszczenia i zacznij układać.
4. W pierwszej kolejności poukładaj rzeczy szklane, porcelanę, sztućce czy plastikowe miski czy wielkie noże kuchenne. Podczas układania zastanów się, w którym miejscu chcesz mieć sztućce, a w którym garnki czy patelnie.
5. Obok piekarnika ułóż rzeczy, które pomogą ci w gotowaniu. Powieś chochlę, poukładaj naczynia czy rękawice kuchenne. Nie zapomnij o artykułach spożywczych jak olej, masło czy przyprawy, które również powinny się znaleźć w niedalekiej odległości od piekarnika.
6. Schowaj do szafki detergenty oraz środki chemiczne służące do sprzątania. Jedną z szafek przeznacz na przechowywanie tego typu przedmiotów. Najlepiej w miejscu, które będzie najrzadziej przez ciebie używane, ale będzie do niego w miarę łatwy dostęp.
7. Zastanów się co chcesz powiesić. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie wieszaków np.na ścierki, większe sztućce czy sitka. Pamiętaj, że w kuchni spędza się trochę czasu w ciągu dnia, dlatego jej aranżacja powinna być dostosowana do twoich potrzeb i twojej rodziny.
Co rozpakowywać na samym końcu?
Zapewne wiesz, że należy rozpakowywać wszystko zgodnie z potrzebami, ale czy pamiętasz kiedy należy rozpakować sprzęt adg i rtv? Pamiętaj, że lodówka i pralka muszą być przewożone w pozycji stojącej, a później przez minimum dobę nie mogą być podłączane do prądu. Nie zapomnij o tym, a zaoszczędzisz ewentualną naprawę tych sprzętów. Jeśli chcesz podwiesić telewizor, to nie rób tego sam. Pomoc jest konieczna. Jeśli boisz się o swój sprzęt elektroniczny, to zaufaj specjalistom. Skorzystanie z pomocy lidera przeprowadzki, to gwarancja, że wszystkie przedmioty będą traktowane z jak największą uwagą.
Przeprowadzając się w porach roku, kiedy temperatura jest bardzo wysoka lub niska, po wniesieniu rzeczy do mieszkania nie uruchamiaj ich od razu. Daj im kilka minut, a nawet godzin, aby nabrały temperatury pokojowej. Bezpośrednie podłączanie do prądu może grozić zwarciem czy uszkodzeniem przedmiotów.
O czym warto pamiętać?
Na koniec przygotowaliśmy listę kilku czynności, które pomogą podczas rozpakowywania.
1. Pomyśl o rozpakowywaniu, już na etapie pakowania. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu.
2. Opisuj i koloruj kartony. Dobierz sposób, który będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.
3. Rozpakowywanie rozpocznij od łazienki. Będziesz z niej korzystać zapewne kilka razy podczas całego rozpakowywania.
4. Jeśli musisz, podziel rozpakowywanie na kilka dni.
5. Nie rozpakowuj się pochopnie i bez wcześniej ustalonego planu. Chaotyczne układanie rzeczy spowoduje jedynie bałagan i konieczność powtórzenia całej czynności.
6. Na samym końcu zajmij się dekorowaniem mieszkania. Powieś obrazy, poukładaj kwiatki, połóż dywan.
Firma przeprowadzkowa to często najlepszy wybór. Zaufanie doświadczeniu i umiejętnościom może pomóc zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Pamiętaj, że zawsze służymy pomocą.
2021-05-11 09:35:00
Zobacz pozostałe wpisy
Przeprowadzka międzynarodowa krok po kroku: przewodnik dla Polaków
Przeprowadzka do innego kraju to wieloetapowe przedsięwzięcie, które wymaga starannego...
Pakowanie do przeprowadzki – co warto zabrać, a co zostawić?
Przeprowadzka to świetna okazja, aby zrobić porządek w swoich rzeczach i spakować wyłącznie te przedmioty,...
Przeprowadzka biura: Jak zaplanować przeniesienie firmy
Przeprowadzka biura to duże wyzwanie organizacyjne. Obejmuje wszystkich pracowników firmy –...